🌊Море Коду
Wait a moment, we're launching Starlink

GPTBot від OpenAI: Блокувати чи Ні?

OpenAI, розробники популярного бота зі штучним інтелектом ChatGPT, нещодавно випустили новий продукт – GPTBot. Його мета полягає у скануванні веб-сторінок для збору загальнодоступної інформації, що, як вважається, може покращити майбутні версії ChatGPT.

Для чого створили GPTBot? Цей пошуковий робот був створений для збору загальнодоступних даних, при цьому він не порушує політику конфіденційності і абсолютно не цікавиться особистою інформацією користувачів.

Чому це може бути проблемою?

  1. Навантаження на сервер. Активне сканування веб-сторінок може збільшити навантаження на сервер вашого сайту, що в свою чергу може призвести до повільної роботи чи, у гіршому випадку, до відмови сервера.
  2. Збір цінної інформації. GPTBot може збирати інформацію, на створення якої ваша компанія витрачала час і кошти, тим самим роблячи її доступною для конкурентів.

Можливо, саме через ці мінуси багато світових лідерів, таких як Amazon, CNN, та New York Times, вже вирішили заблокувати GPTBot на своїх ресурсах.

Як заблокувати GPTBot на вашому сайті?

Власники сайтів можуть легко закрити доступ GPTBot до своїх веб-сторінок. Щоб це зробити:

  1. Відкрийте файл robots.txt вашого сайту.
  2. Додайте наступні рядки:
User-agent: GPTBot
Disallow: /

За більш детальною інструкцією звертайтеся за посиланням.

Висновок

Хоча ініціатива OpenAI зі створенням GPTBot може виглядати привабливою для розвитку штучного інтелекту, сайти повинні важити можливі ризики для своєї діяльності. Зважаючи на можливе навантаження сервера та збір цінної інформації, ми рекомендуємо розглянути можливість блокування GPTBot на вашому сайті. Зрештою, захист вашого бізнесу та інформації завжди повинен бути на першому місці.